Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

BK Teplice : BA Louny 60:69 (15:22 16:19 15:13 14:15)

V prvním kole nadstavbové části SČL jsme přivítali BA Louny. Zápas jsme začali dobře, rychle jsme vedli 6:0, ale soupeř se pomalu dostával do zápasu a v 8. minutě se dostal do vedení, které už nepustil a tak jsme prohráli o devět bodů. Soupeř hodně zatahoval obranu do bedny, nám se už téměř tradičně nedařila střelba z delší vzdálenosti, takže jsme doma dali jen 60 bodů (4 trojky). Posledních pár zápasů nás trápí i šestky – znovu jsme neproměnili ani 50% TH. Louny vyhrály celkem zaslouženě, byly agresivnější na obou stranách palubovky. V poslední čtvrtině jsme ještě vykřesali naději, když jsme stáhli necelé tři minuty do konce na 4 body, ale poslední dvě minuty jsme prohráli 7:2 a bylo pozápase.
Body BKT: Kódl 13, Péťa 10, Máša a Mates po 7, Ondra 6, Gejza, Bazi a Jirka po 5, Windy 2, Vlči nenastoupil.

SLUNETA Ústí nad Labem – BK Teplice 74 : 62 (16:20, 23:8, 21:23, 14:11)

V druhém kole nadstavbové části SČL jsme zajížděli do Ústí k neporažené Slunetě posíleni o navrátilce Tomáše Eisnera, který se stal hned naším nejlepším střelcem. Prvních 12 minut bylo v naší režii, rychlou hrou jsme dokázali odskočit na 16:24, ale pak jsme zcela vypadli z rytmu a za zbylých 8 minut jsme dali jen 4 body a naopak 23 inkasovali. Poločas tak končí rozdílem 11 bodů v náš neprospěch. Ve třetí čtvrtině se nám podařilo stáhnout díky zvýšené agresivitě na 3 body, ale vlastními chybami jsme se připravili o možnost jít do vedení, když jsme trestuhodně zazdili dva šoupáky a naopak dostali dva laciné koše. Tím se náskok zvýšil znovu na 9 bodů a na další obrat už jsme neměli síly. Zápas tak skončil rozdílem 12 bodů.
Body BKT: Eisny 18, Péťa 12, Mates 11, Jirka a Windy po 6, Ondra 4, Gejza 3, Kódl 2.

K dalšímu zápasu jedeme v sobotu 19. 3. do Mostu.