Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

SČL MUŽI: BK Teplice : BA Lynx Liberec   51 : 56 (12:16  20:36  37:40)

Po dvou venkovních zápasech (celkem jasná výhra v Děčíně a prohra v koncovce v Mostě) jsme v prvním domácím zápase dalšího ročníku SČL přivítali jednoho z favoritů na vítězství - nově vzniklý liberecký tým, za který hraje i tepličák Kuba Hojdar. Od úvodu bylo zřejmé, že bude padat málo bodů, obrany na obou stranách pracovali s velkým nasazením. Ve druhé třetině nás ale liberecký tým dokázal přehrát, nám trochu chyběla větší agresivita na obou stranách hřiště a čtvrtku jsme prohráli 8:20. S poločasovým šestnáctibodovým deficitem jsme ale chtěli něco udělat a ještě se poprat o výsledek a na hřišti se to hned po přestávce začalo projevovat. Obrana pracovala výborně, zrychlili jsme hru do útoku a dokázali jsme dát i pár jednodušších košů. Liberecký tým rázem znervózněl a po začátku poslední čtvrtiny jsme se dostali do dvoubodového vedení. Posledních osm minut jsme se přetahovali o každý bod a žádný tým nedokázal tomu druhému odskočit. Necelou minutu do konce jsme byli na koni s dvoubodovým náskokem, ale následná inkasovaná trojka po pick&rollu nás zlomila, i přes několik celkem nadějných pokusů jsme nedokázali skóre obrátit a soupeř si díky proměňovaným šestkám nenechal vítězství uniknout. Zápas se ale musel líbit, hrálo se ve velkém nasazení, jen bodů moc nepadlo.