MUŽI SČL - pátek 31.3.2017

Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

Juniory dělilo jen pár minut od senzačního skalpu, nakonec však všechny body putují do Varnsdorfu.

V pátek v podvečer přivítali tepličtí junioři tradičního soupeře z Varnsdorfu. V říjnovém utkání na hřišti soupeře jsme museli polknout hořkou porážku 144:38 i když pouze se 6ti hráči a dohrávaje s pouhými 3mi.

Diametrálně odlišný zápas plný extrémního nasazení všech hráčů s větší minutáží. 3/4 jsme dokázali soupeře držet pod krkem a vesměs diktovali tempo hry. V 6té minutě 4/4 jsme ale za stavu 60:56 přišli už o druhého hráče základní rotace a zkušený soupeř naši nesoustředěnost a ztráty lavičkových hráčů tvrdě trestal. Spoustě tvrdých soubojů, pohledně kombinačním akcím a hlavně parádní divácké kulise opravdu chyběla pouze sladká tečka v podobě ubojované výhry.

Výsledek 67:75 bychom před zápasem pravděpodobně brali všema deseti, ale vzhledem k tomu, že jsme si opět dokázali, že basketbal umíme hrát i proti TOP týmům, je pro nás výsledek pátečního zápasu mírným zklamáním.

Vše odčinit můžeme už za dva týdny, kdy se vydáme na horkou palubovku týmu BK SOKOLOV!

Do té doby nás však čeká spousta práce.

Junioři padli s lídrem, mladí žáci měli s Kladnem plné ruce práce a nejmladší minižáci poloviční

Junioři U19 vs. SŠK Slaný - 31:88

V sobotu zajížděli junioři na palubovku dosavadního lídra tabulky do Slaného. Úvod obou poločasů byl i přes postavení v tabulce obou týmů celkem vyrovnaný, ale v dalších, neméně důležitých, jasně vládl domácí celek. Velmi houževnatou obranou postupně ubíral našim devatenáctkám vítr z plachet a navyšoval náskok, který po vyfaulování Venci Povy (25.minuta) a zranění do té doby nejlepšího střelce zápasu Máry Piskače (28. minuta) vedlo až k hrozivé 4/4, kterou jsme prohráli 26:0!!!

Číst dál: Venkovní víkendové zápasy mládeže

BK TEPLICE U17 - BK Kladno 60:59 (36:31)
V posledním zápase sezóny jsme ve čtvrtek přivítali neoblíbené Kladno, kterému jsme chtěli oplatit týden starou porážku z jejich hřiště. Soupeř přijel oslaben a jen v 7 hráčích, nám chyběl Johndys a Sniky.
Od první minuty hrajeme do zóny soupeře ... a hrajeme do ní 40 minut. Poučeni z předchozího zápasu však hrajeme kolektivně a v 1/4 jsme lepším týmem. Soupeře však drží proměňování velmi těžkých střel a buzzerbeatrů, které se jen tak nevidí. V 2/4 hrajeme skvěle v obraně a celkem se daří i v útoku ... poločas +5.

Číst dál: KP U17: Velké drama na závěr sezóny

BK Kladno - BK TEPLICE U17 83:63 (36:36)

Netradičně ve středu jsme zajížděli na horkou palubovku Kladna, se kterým jsme letos ještě nedokázali vyhrát. To jsme samozřejmě chtěli změnit a první poločas tomu i nasvědčoval, kdy jsme byli lepším týmem. Jenže pořád stejná písnička ... šoupáky, šestky a zbytečné fauly!!! V 17. minutě vedeme o 9 bodů, vzhledem k hromadícím se faulům však musíme střídat klíčové hráče a kladenští tak korigují na poločasovou plichtu 36:36. Druhý poločas začali domácí zónou a to pro nás celou sezónu znamená neskutečný pokles sebevědomí, když se k tomu ještě přidá katastrofální výkon rozhodčích a opravdu velice přesná střelba Kladna z perimetru ... 33. minuta -27. V posledních pěti minutách předvádíme některé pěkné akce do zóny, ale bohužel pozdě a už jen korigujeme na konečný 20ti bodový rozdíl.

Zápas jsme si prohráli určitě samy svou nemohoucností v útoku do zóny, ovšem výkon sudích byl katastrofou ... poměr faulů 26/12 v náš neprospěch, uznaný koš po klaksonu domácím, několikrát jasné kroky, odvolaný faul na Lácu ... ale nebudeme brečet a soupeři to vrátíme v posledním utkání této sezóny již za týden ve čtvrtek od 19,30 na Letné.

Body BKT: Kuba 17, Jenda 13, Šťovík 12, Saša 11, Láca 4, Johndys, Kouny a Štěpa 2.

BK TEPLICE U17 - BK Česká Lípa 68:45 (35:13)

Odvetka se podařila!!! Ani ne po týdnu staré porážce o dva body v Lípě, přijel stejný soupeř k nám na Letnou. Od začátku bylo na klukách vidět, jak v nich lipská porážka hlodá a štve je a na soupeře podle toho také vlétli. Skvělá tvrdá obrana s dominancí na doskoku od Kuby, rychlý protiútok a celkem kolektivní výkon v útoku měl za následek poločasové vedení o více jak 20 bodů. Druhý poločas už vlivem střídání nebyl tak dominující, ale hlavně že si všichni zahráli, dali nějaké bodíky (Kouny první troječka) a mohli tak na týmové večeři zaslouženě oslavit parádní vítězství. Celkem jsem dali 6 trojek, jen ty šestky ... 11/2!!!

Body BKT: Šťovík 15, Johndys 13, Štěpa 8, Kuba a Láca 7, Saša 6, Jenda 5, Vojta 4 a Kouny 3.