SČL MUŽI - pátek 5.1.2018

BK TEPLICE vs BK Baník Most

72:63 (34:32)

Odkazy

Kopřiva a Čech měli na ruce senzační skalp Berouna. Junioři U19 však na úvod roka padli v prodloužení 67:69.

V sobotu brzy ráno cestovali tepličtí junioři bez kapitána a prvního rozehrávače v jedné osobě, Standy Šťovíčka, na horkou palubovku do Berouna.

V podzimní části jsme dokázali aktuálně druhý tým skupiny "A" nadregionální ligy porazit nejtěsnějším možným rozdílem 1 bodu. I přes absenci důležitého člena základní sestavy však podali kluci nadočekávání dobrý výkon a dokonce necelou půlminutu před koncem základní hrací doby sahali po vítězství. Bohužel se nepodařilo proměnit hned 2 útoky na ukončení zápasu.

V následném prodloužení už si domácí další dva body do tabulky s přehledem pohlídali.

Číst dál: U19 padli v Berouně po prodloužení

Devatenáctky nakonec podlehli Titánum z Drážďan o 29 bodů v pěkném a velmi rychlém utkání. Hrál se celkem pohledný basketbal, kdy jsme v poločase ztráceli 11 bodů. Ve druhém poločase se projevil větší fyzický fond a širší rotace drážďanských, kteří postupem času navyšovali skóre. Největším naším problémem byl obranný doskok, kde jsme soupeři dovolili mnoho druhých až třetích pokusů. Pro oba týmy určitě prospěšná prověrka a těšíme se na listopadovou odvetu do Drážďan. Děkujeme fanouškům za velmi pěknou návštěvu a těšíme se už ve čtvrtek ve stejném čase (19.30) U17 proti Slunetě Ústí nad Labem.

Juniory dělilo jen pár minut od senzačního skalpu, nakonec však všechny body putují do Varnsdorfu.

V pátek v podvečer přivítali tepličtí junioři tradičního soupeře z Varnsdorfu. V říjnovém utkání na hřišti soupeře jsme museli polknout hořkou porážku 144:38 i když pouze se 6ti hráči a dohrávaje s pouhými 3mi.

Diametrálně odlišný zápas plný extrémního nasazení všech hráčů s větší minutáží. 3/4 jsme dokázali soupeře držet pod krkem a vesměs diktovali tempo hry. V 6té minutě 4/4 jsme ale za stavu 60:56 přišli už o druhého hráče základní rotace a zkušený soupeř naši nesoustředěnost a ztráty lavičkových hráčů tvrdě trestal. Spoustě tvrdých soubojů, pohledně kombinačním akcím a hlavně parádní divácké kulise opravdu chyběla pouze sladká tečka v podobě ubojované výhry.

Výsledek 67:75 bychom před zápasem pravděpodobně brali všema deseti, ale vzhledem k tomu, že jsme si opět dokázali, že basketbal umíme hrát i proti TOP týmům, je pro nás výsledek pátečního zápasu mírným zklamáním.

Vše odčinit můžeme už za dva týdny, kdy se vydáme na horkou palubovku týmu BK SOKOLOV!

Do té doby nás však čeká spousta práce.

Junioři padli s lídrem, mladí žáci měli s Kladnem plné ruce práce a nejmladší minižáci poloviční

Junioři U19 vs. SŠK Slaný - 31:88

V sobotu zajížděli junioři na palubovku dosavadního lídra tabulky do Slaného. Úvod obou poločasů byl i přes postavení v tabulce obou týmů celkem vyrovnaný, ale v dalších, neméně důležitých, jasně vládl domácí celek. Velmi houževnatou obranou postupně ubíral našim devatenáctkám vítr z plachet a navyšoval náskok, který po vyfaulování Venci Povy (25.minuta) a zranění do té doby nejlepšího střelce zápasu Máry Piskače (28. minuta) vedlo až k hrozivé 4/4, kterou jsme prohráli 26:0!!!

Číst dál: Venkovní víkendové zápasy mládeže

BK TEPLICE U17 - BK Kladno 60:59 (36:31)
V posledním zápase sezóny jsme ve čtvrtek přivítali neoblíbené Kladno, kterému jsme chtěli oplatit týden starou porážku z jejich hřiště. Soupeř přijel oslaben a jen v 7 hráčích, nám chyběl Johndys a Sniky.
Od první minuty hrajeme do zóny soupeře ... a hrajeme do ní 40 minut. Poučeni z předchozího zápasu však hrajeme kolektivně a v 1/4 jsme lepším týmem. Soupeře však drží proměňování velmi těžkých střel a buzzerbeatrů, které se jen tak nevidí. V 2/4 hrajeme skvěle v obraně a celkem se daří i v útoku ... poločas +5.

Číst dál: KP U17: Velké drama na závěr sezóny