BK TEPLICE vs BK Baník Most

72:63 (34:32)

Odkazy

BK TEPLICE U17 - BK Kladno 60:59 (36:31)
V posledním zápase sezóny jsme ve čtvrtek přivítali neoblíbené Kladno, kterému jsme chtěli oplatit týden starou porážku z jejich hřiště. Soupeř přijel oslaben a jen v 7 hráčích, nám chyběl Johndys a Sniky.
Od první minuty hrajeme do zóny soupeře ... a hrajeme do ní 40 minut. Poučeni z předchozího zápasu však hrajeme kolektivně a v 1/4 jsme lepším týmem. Soupeře však drží proměňování velmi těžkých střel a buzzerbeatrů, které se jen tak nevidí. V 2/4 hrajeme skvěle v obraně a celkem se daří i v útoku ... poločas +5.

Začátek 3/4 se nám příliš nepovedl a soupeř dotahuje jednoduchými vniky do koše a hrou 1na1 a tak po 30. minutách skóre 50:50. Posledních 10 minut sezóny ve znamení urputné obrany, nemohoucnosti v útoku a nepěkný basketbal z obou stran. Dvě minuty před koncem prohráváme o bod, ovšem morálními silami překlápíme výsledek v náš prospěch a nakonec konečně porážíme Kladno 60:59.
Vydřené vítězství pod taktovkou výborně hrajícího Štovíka (19 b.), v útoku do zóny překvapil Štěpa (10 b.), skvělá týmová obrana a hlavně bojovnost po celé utkání od všech hráčů.
Před sezónou jsme chtěli medaili, nakonec končíme o jednu porážku šestí. Přes všechna ta zranění a absence jsme ovšem odehráli spoustu dobrých a platných zápasů, které se nám jednou vrátí ... nicméně je pořád na čem pracovat.
Body BKT: Šťovík 19, Saša 12, Štěpa 10, Jenda 8, Láca 5, Kuba 4, Vojta 2.