U19 NRS - neděle 8.4.2018

Slovan Varnsdorf vs BK TEPLICE U19

Odkazy

Basket Poděbrady - BK TEPLICE U17 61:65 (32:30)

V sobotu zajížděli naše U17 k jedinému víkendovému utkání na horkou půdu do Poděbrad. Tým, který táhnou zejména hráči z nedalekého Nymburka vypadal nad naše síly, mi jim však nehodlali dát nic zadarmo.

Úvod zápasu patřil domácím a v 5. minutě vedli 13:8. Pak však zafungoval zónový presing a vedeme 14:13. Jenom naše neproměněné volné střely zapříčinily ztrátu 6ti bodů po 1. čtvrtce (16:22). Druhá čtvrtka, a my se dostáváme do tempa, něco padlo z dálky a hlavně výborně šlapeme v obraně ... 32:30 pro domácí. 3/4 ve znamení střelecké exploze Šťovíka ... 3 trojky, 3 dvojky ... navíc skvělá týmová obrana a vedení před poslední čtvrtkou 56:42!!! V té však jakoby přišel strach z vítězství, velké množství chyb, nedané jasné šoupáky a snížení soupeře pět minut před koncem na pět bodů. Nakonec nám stačilo i pouhých 9 bodů v této čtvrtce a zaslouženě jsme uhájili velmi důležité vítězství v boji o medaili a zvítězili 65:61.

Zápas jsme odehráli v užší rotaci vzhledem k velké důležitosti, avšak kdo byl na hřišti, nechal tam obrovský kus srdce a 200 %. Takový zápal jsem u kluků 3 roky neviděl. Je vidět, že i když nejste basketbalově lepší než soupeř, bojovností se dá vše dohnat. Opravdu výkon na hranici našich možností, velmi obětavá obrana v čele s Lácou a dobře organizovaný útok od Jendy, Šťovíka a Johndyse.

BODY BKT: Šťovík 21 (3x3), Johndys 16 (10/6), Jenda 14 (2x3), Láca 6, Ondra 4, Sniky a Štěpa 2.