SČL MUŽI - pátek 5.1.2018

BK TEPLICE vs BK Baník Most

72:63 (34:32)

Odkazy

K poslednímu zápasu KP U17 v roce 2015 jsme nastupovali v hodně okleštěné sestavě. Chyběl nám zraněný Kuba, odcestuvší do své běloruské domoviny Saša a také Ondra, který bohužel ukončil basketbalovou kariéru. Museli jsme proto sáhnout hodně hluboko do svých sil a možností, abychom tento zápas zvládli. Premiéru si tak odbyl 14ti letý talent Míša Vais, a nutno podotknout, že to byla premiéra povedená.

Od začátku utkání jsme to byli my, kdo diktoval tempo utkání a neustále jsme drželi drobném vedení. Obrana pracovala opravdu perfektně, a jen nepřesnosti v útoku nám bránili ve větším vedení. Problémy nám dělala především lipská zóna, díky které soupeř vyhrál i náš první vzájemný souboj. V poločase vedeme o 4 a je jen velkým otazníkem, jestli vydržíme fyzicky vzhledem k velmi úzké rotaci hráčů.

V druhém poločase se však ukázala letní fyzická příprava na Mezáku a soupeře jsme prostě přeběhali. Absolutorium za celý zápas patří Johndysovi, nebál se v rozhodujících chvílích vzít odpovědnost na sebe a důležitými koši v druhém poločase byl strůjcem konečného náskoku. Po delší době se také střelecky probral Sniky, stále má však co dohánět po fyzické stránce. Velké díky patří Šťovíkovi, který přes nepříjemného koňara odmakal celý zápas.

Konečné skóre 67:48 je odměnou pro naší skvadru, věřím, že se přes vánoce všichni uzdravili a v roce 2016 už budeme kompletní v bojích o vytouženou bronzovou placku.

Body BKT: Johndys 15, Sniky, Jenda a Láca 12, Šťovík 8, Štěpa 4, Vojta a Míša 2.