Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

3. Místo v kvalifikační skupině "A" nás bohužel do ligy neposunulo.

Demolice od Kolína, 20 povedených minut s Budějovicemi a suše o 2 s Kralupami na postup stačit nemohli, ale zkušenost z těžkého turnaje k nezaplacení!

Tímto děkujeme všem hráčům, rodičům a sponzorům za povedenou sezónu a všichni pevně věříme v další nezapomenutelné basketbalové zážitky!

Celkem 5 sobotních zápasů a 1 nedělní ... to byl zápřah pro naší Letnou jako blázen.
Sobotní den odstartovali od 9,30 naši nejmenší U11 proti Slavoji Litoměřice, a přes srdnatý boj a výkon nakonec prohráli 20:33 (12:18). Ve druhém zápase však dokázali zabojovat a s přehledem porazili Děčín 36:18 (24:6). K vidění byly opravdu krásné akce a hlavně upřímná radost.

Číst dál: NAŠLAPANÝ BASKETBALOVÝ VÍKEND PLNÝ ZÁŽITKŮ

Po dlouhé době si dovolím přidat pár slov k zápasu s vedoucím celkem Nadregionální ligy U15.

Poprvé jsme museli dělat nominaci 12ti hráčů, protože řešíme velice příjemný problém s příchody nových basketbalových nadšenců. Momentálně má kádr 14 členů a hned 9 z nich si bude moci díky nízkému věku zopakovat působení v soutěži do 15ti let i příští sezónu.

Zápas s dosud neporaženými Levharty jsme začali fantasticky, když jsme po 4 minutách hry vedli 7:2. V dalším průběhu 1/4 se hra velmi vyrovnala a tým teplických sandokanů i přes slibný začátek prohrál úvodní desetiminutovku rozdílem jediného bodu.

2/4 se nám vůbec nepovedla, přestali jsme běhat a když se k tomu přidala i nemohoucnost trefit koš, poločasový výsledek 38:24 byl pro nás ještě hodně milosrdný.

Nástup do druhého poločasu byl z našeho pohledu velmi povedený. Začali jsme se opět poctivě vracet do obrany a konečně jsme se pořádně rozěbehli a založili pár rychlých protiútoků. 3/4 jsme vyhráli rozdílem 3 bodů a stáhli tak poločasové manko na přijatelný a hlavně hratelný rozdíl 48:37.

Poslední čtvrtina se nám ale vůbec nepovedla. Šňůra 10:2, kterou nám Levharti v úvodních 3 minutách uštědřili, vzala sandokanům tak trochu vítr z plachet. Celou třetí čtvrtinu šlapeme, snažíme se ukrajovat náskok a pak nás ,pár netrefených loženek a špatně řešené rychlé protiútoky ,ponoří do skepse, ze které se senzační výhry bohužel nikdy neurodí...

V zápase obstála velmi dobře základní pětka, Jeli odvedl v druhé půli dobrý výkon v obraně a Honza Lasík, jako lavičkový hráč, plnil své úkoly také svědomitě. Mára Piskač má poslední dobou velmi dobrou formou a pozitivně se na něm projevili prázdninové individůalní tréninky. Zbytek týmu sice hledal předprázdninovou formu, ale v rámci možností nikdo výrazně nezaostal.

Nyní nás čeká zápas v Mostě a pokud předvedeme podobný výkon, jako v dnešním zápase proti Chomutovským Levhartům, může se zrodit malý zázrak.

Body BKT: Saša 16 TH 2/6, Majk 12, Mára 9 TH 1/1, Prcek 4, Šimon 3 TH 1/4, Laso a Kubas po 2, Hamr 1 TH 1/2, Jeli, Bery, Jirka Lenz a Holmič bez bodíku

Víkendová dramata na venkovních palubovkách skončila pro naše naděje 1:1. Žáci poprvé porazili favorita, kadeti přes heroický výkon padli na Kladně.

BK Sokolov vs. Starší žáci U15 - 51:64 (28:27)

S žáky jsme páteční předehrávce 8. kola nadstavby regionální ligy zajížděli na palubovku tradičního soupeře ze Sokolova. Vzhledem k dosavadnímu průběhu sezóny, kdy jsme s tímto celkem ze 3 zápasů pokaždé odcházeli poraženi vyšším bodovým rozdílem, jsme byli jasnými outsidery. Tento fakt podpořilo také vítězství Sokolova s druhým Mostem, které se odehrálo v uplynulém týdnu.
Průběh zápasu byl však zcela vyrovnaný. Ani jeden z týmů nedokázal odskočit vyšším bodovým rozdílem o čemž svědčí i poločasový výsledek 28:27.

Číst dál: Víkendová dramata U15 a U17 pohledem kouče Vlčiho

BK Teplice U15 vs. TJ Sokol Bor - 114:11 (61:6)
.
Sobotní soupeř je zatím na samém chvostu nejen naší tabulky, ale celé soutěže. Od začátku zápasu jsme určovali tempo hry. Do zápasu se zapojili všichni hráči a velkým pozitivem je fakt, že jsme v tomto zápase měli 6 hráčů, kteří překročili dvoucifernou bodovou hranici. První koš v Nadregionální lize zaznamenal Bery, první start si připsal Radek Kubal. Samá statistická pozitiva, ale pro týmový rozvoj a ozkoušení nových věcí, které jsme si v dvoutýdenním tréninkovém plánu natrénovali, absolutně bezvýznamný zápas.
.
BK Teplice U15 vs. BK Sokolov - 44:66 (26:29)
.
Veškerá pozornost se z naší strany upírala k nedělnímu klání. Na Letnou dorazil přímý konkurent v boji o 4té postupové místo tabulky skupiny "A" - BK Sokolov. Úvod zápasu nás zastihl skvěle připravené. Kvalitní obrana s rychlým přechodem do útoku a skóré 8:3 v páté minutě zápasu. To bylo, bohužel, z naší strany pro první čtvrtinu vše. Soupeř po oddechovém čase začal velmi kvalitně doskakovat pod oběma koši a hlavně pod naším košem to bylo jak na dni otevřených dveří. Do druhého dějství jsme vstupovali s devítibodovým mankem a do poločasu bylo co dohánět. V tu chvíli nás ale skvěle podržel kapitán Jeli, který svojí agresivní obranou prakticky otočil stav utkání z -9 na +1 a rázem jsme byli zpátky ve hře.

Číst dál: Nadregionální Liga U15: Žáci o víkendu na domácí palubovce poloviční.