MUŽI SČL - pátek 31.3.2017

Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

Víkendová dramata na venkovních palubovkách skončila pro naše naděje 1:1. Žáci poprvé porazili favorita, kadeti přes heroický výkon padli na Kladně.

BK Sokolov vs. Starší žáci U15 - 51:64 (28:27)

S žáky jsme páteční předehrávce 8. kola nadstavby regionální ligy zajížděli na palubovku tradičního soupeře ze Sokolova. Vzhledem k dosavadnímu průběhu sezóny, kdy jsme s tímto celkem ze 3 zápasů pokaždé odcházeli poraženi vyšším bodovým rozdílem, jsme byli jasnými outsidery. Tento fakt podpořilo také vítězství Sokolova s druhým Mostem, které se odehrálo v uplynulém týdnu.
Průběh zápasu byl však zcela vyrovnaný. Ani jeden z týmů nedokázal odskočit vyšším bodovým rozdílem o čemž svědčí i poločasový výsledek 28:27.

Třetí čtvrtinu jsme, tradičně, z první poloviny prospali, když jsme nechali soupeře odskočit na rozdíl 29:41 v náš neprospěch. Po oddechovém čase však doslova vlétl na palubku doposud nevídaný válec. Bojovnost, dohrání každého souboje, disciplinovanost a velmi kvalitní založení rychlého protiútoku nám vlili naději do poslední desetiminutovky za stavu 44:42 ve prospěch Sokolova.
Ani v posledním dějství jsme nesundali ani na okamžik nohu z plynu, vyhráli ji drtivým rozdílem 22:7 a poprvé v sezóně v mistrovském utkání porazili celek z horní poloviny tabulky.

V neděli jsme si potom vylepšili skóré v tabulce vysokou výhrou v poměru 146:11 proti slaboučkému TJ Sokol Bor.

Páteční zápas = Fantazie!!
Díky kluci Emotikona smile

BK Kladno vs. Kadeti U17 - 83:81 (44:35)

Poslední zápas víkendu byl na programu na pozdní nedělní odpoledne, neboť soupeř z Kladna chtěl do posledního zápasu základní části využít všech svých extraligových pendlů z Pražských klubů. K utkání jsme dojížděli na etapy a kompletní jsme byli až zhruba nějakých 10 minut před zápasem.
To mělo z následek katastrofální nástup do úvodní desetiminutovky, kterou jsme prohráli 25:12. Neschopnost prosadit se z útočných systémů, obdržené koše s fauly a absolutně žádný kloudný rychlý protiútok.
Druhá čtvrtina už byla podstatně zlepší. Zjednodušili jsme útočné systémy na 1na1 a posunutí míče do spodního postavení, zrychlili jsme přechod do útoku, přestali hloupě faulovat pod oběma koši a stáhli poločasový náskok soupeře na 9 bodů.
Oproti žákům, kteří měli velký problém s nástupem do druhého poločasu, do něj kadeti vlétli se vší parádou, když dokázali smazat poločasové manko během 2 a půl minut. Poté se skóré ustálilo a zbytek čtvrtiny jsme dohráli s jednobodovým vedením 57:58.

Hrál se skvělý basketbal, pod oběma koši. V závěru zápasu se nám podařilo odskočit Kladenským na rozdíl 7 bodů, bohužel vyloučení do té doby jednoho z hlavních pilířů našeho obratu, Kopra, jsme trochu ztratili vítr z plachet. Celý zápas mohl z čáry trestného hodu ukončit Standa Šťovíček, když měl 3 vteřiny před koncem zápasu možnost trefit oba trestné hody, které by znamenali jednobodovou výhru teplických - prodlužujeme.
V nastavené 5timinutovce jsme dokázali opět přejít do pohodlného 5ti bodového vedení, ale hloupé fauly vyautovali postupně Lácu a nakonec i Johndyse a závěr zápasu musíme dotahovat. Poslední 2 vteřiny zápasu soupeř špatně vyhazuje, míče se ujímá Sniky a pálí za 3 body buzzer na výhru - kilometr vedle....

Víc takových zážitků, protože tak tvrdé zápasy, jaké odehráli žáci s kadety, formují hráče nejen basketbalově, ale také utvářejí vnitřní morální hodnoty člověka tím správným způsobem!

Bojovnost, disciplína, zarputilost a týmová chemie...

Žákům gratuluji, kadetům vzkazuji "hlavu vzhůru, byl to zážitek!"