Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

Starší žáci U15 mají za sebou první zápasy v Nadregionální lize!

Sobotní dopoledne bylo z pohledu teplických "patnáctek" plné očekávání. Postup do nadregionální ligy, změna na postu hlavního trenéra a hlavně zúžení kádru o 3 důležité hráče. Los k nám byl ale velice milosrdný. Soupeř z Klášterce rozhodně nebyl týmem, který by do hloubky prověřil naše kvality a hlavně nedostatky a když se k tomu přidal fakt, že hráči Tělovýchovné Jednoty dorazili v počtu 6ti kusů, bylo o výsledku zápasu rozhodnuto už po prvních sedmi minutách (20:3). Mrzet na tomto utkání nás může snad jen fakt, že jsme nedokázali překročit stobodovou hranici. Každý hráč týmu dostal dostatečný prostor, aby dokázal své kvality a možnosti do budoucna, částečně jsme si vyzkoušeli směr basketbalu, kterým se chceme prezentovat, rodiče si také přišli na své, nikdo se nezranil ... suma sumárum 1:0 Emotikona smile

.

BK Teplice U15 : TJ Klášterec n./Ohří U15 - 97:40 (26:11 56:24 71:26)

.

Nedělní soupeř byl tak trochu "jiná liga". Obrovská kvalita na rozehrávce Chomutovských Levhartů, ruku v ruce s kvalitním pivotem, stavěla před náš nezkušený mančaft velký problém, ale hlavně první opravdovou konfrontaci s "Nadregionální" elitou. Úvod zápasu přinesl řadu nepřesností na obou stranách. Tepličtí nedokázali proměňovat jednoduché šance, Levharti zase nedokázali najít recept na naši konsolidovanou obranu o čemž svědčilo skóré 2:4 v sedmé minutě zápasu. Po timeoutu hostí se však naplno projevili kvality Chomutovských rozehrávačů, Dolanského s Hlavou, kteří svým pohybem začali dělat našim borcům neřešitelný problém. Do poločasu nám soupeř odskočil na 17 bodů. Ani poločasová přestávka nebyla tím vytouženým milníkem, který by měl "otočit karty" v náš prospěch - ba naopak. Série 18:2 z úvodu 3/4 nám doslova vzala vítr z plachet a na Letné se začalo schylovat k nepříjemnému debaklu. Velké díky patří všem teplickým fanouškům, kteří nás v tu chvíli nenechali na holičkách. Zbytek zápasu, tedy zhruba od sedmé minuty 3/4, jsme totiž vyhráli poměrem 20:18 což je pro mě mírným pozitivem.

.

BK Teplice U15 : Levharti Chomutov U15 - 43:72 (5:17 19:36 29:58)

.

Trocha poezie z koučova deníku...

Zapracovat musíme na zakončení, doskoku a hlavně pohybu pod oběma koši!!!!!

Bohužel, díky pravidlům Nadregionální ligy, nemůže být na place ve stejnou chvíli víc, než jeden hráč ročníku 2000 a tím pádem jsem neměl a ani nebudu možnost ozkoušet spolupráci Saši a Jeliho.

Dále pevně věřím, že když naši fans v příštích zápasech udělají podobné choreo od úvodního rozskoku, můžeme v odvetě na půdě Levhartů pomýšlet na zajímavý výsledek.

To vše je ale hlavně na samotných hráčích. Pokud budou chodit na všechny tréninky a kvalitně na nich pracovat, poroste náš výkon ruku v ruce jdoucí s našimi výsledky a individuálními dovednostmi.