MUŽI SČL - pátek 31.3.2017

Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

Nadregionální Liga U15: Komplikace?!? Starší Žáci se vrátili z venkovních zápasů s prázdnou...

BK Baník Most vs. BK Teplice U15 - 73:37 (33:23)

V minulém týdnu jsme zajížděli k prvním venkovním zápasům sezóny. Jako prvního soupeře nám los na pondělní svátek přihrál první severočeské DERBY s Mostem. První čtvrtinu jsme vydrželi s mosteckými držet krok, v 11. minutě zápasu jsme dokonce šli do dvoubodového vedení se skóré 16:18 v náš prospěch, pak už se bohužel začalo stmívat. Hloupé, nicneřešící, nezodpovědné, školácké fauly! Jeden za druhým... ruku v ruce s mizernou úspěšností trestných hodů (6/19!), zraněním prvního rozehrávače a absolutní nedisciplinovaností zbylých klíčových hráčů. Tento zápas byl odrazem tréninkové práce, která byla po prvních domácích zápasech na 40ti procentech našich možností.

.

BK Lokomotiva Plzeň vs. BK Teplice U15 - 130:31 (72:14)

Sobotní soupeř z Plzně je trochu jiná dimenze. Plzeňská Lokomotiva v dosavadním průběhu sezóny neztratila ani bod se skóré 462:30! vévodí statistikám celé Nadregionální Ligy. Tepličtí žáci pouze v sedmi statečných (bez Máry, Majka, Saši, Ondry a Pepy Kratochvíla) však bojovali velmi statečně. Skóré tragické, ale potěšující bojovnost a celkově bojovný obraz hry nám i při hrozivém skóré vlil po pondělní mostecké bídě okysličenou krev do žil. Těší mě i pouhých 9 faulů za celých 40 minut hry a mírné zlepšení na čáře trestného hodu (13:25).

.

Pár poznatků z koučova deníku:

První derby, možnost ukázat tréninkový pokrok se soupeřem srovnatelným s Chomutovskými Levharty, a takový propadák?!? 27 Faulů, trestné hody 6/19, 3 vyautovaní hráči, pouhých 37 vstřelených bodů = jednoznačný krok zpět.

Zápas s Exraligovou Plzní naopak překvapení. Nikdy bych nevěřil, že můžu být po skoro 100bodové prohře, s předvedeným výkonem spokojený, ale faktem je, že kluci nechali ve městě piva srdce na palubovce a toho si cením. O to víc nás může mrzet pondělní výkon v Mostě.

Snad se po konfrontaci s hráči Plzně všichni hráči zdravě namotivují, protože lepší lekci toho, jak se má basketbal na vrcholové úrovni předvádět, už letos nejspíš nedostaneme.