79:91 (45:51)

Odkazy

BK Teplice U15 vs. TJ Sokol Bor - 114:11 (61:6)
.
Sobotní soupeř je zatím na samém chvostu nejen naší tabulky, ale celé soutěže. Od začátku zápasu jsme určovali tempo hry. Do zápasu se zapojili všichni hráči a velkým pozitivem je fakt, že jsme v tomto zápase měli 6 hráčů, kteří překročili dvoucifernou bodovou hranici. První koš v Nadregionální lize zaznamenal Bery, první start si připsal Radek Kubal. Samá statistická pozitiva, ale pro týmový rozvoj a ozkoušení nových věcí, které jsme si v dvoutýdenním tréninkovém plánu natrénovali, absolutně bezvýznamný zápas.
.
BK Teplice U15 vs. BK Sokolov - 44:66 (26:29)
.
Veškerá pozornost se z naší strany upírala k nedělnímu klání. Na Letnou dorazil přímý konkurent v boji o 4té postupové místo tabulky skupiny "A" - BK Sokolov. Úvod zápasu nás zastihl skvěle připravené. Kvalitní obrana s rychlým přechodem do útoku a skóré 8:3 v páté minutě zápasu. To bylo, bohužel, z naší strany pro první čtvrtinu vše. Soupeř po oddechovém čase začal velmi kvalitně doskakovat pod oběma koši a hlavně pod naším košem to bylo jak na dni otevřených dveří. Do druhého dějství jsme vstupovali s devítibodovým mankem a do poločasu bylo co dohánět. V tu chvíli nás ale skvěle podržel kapitán Jeli, který svojí agresivní obranou prakticky otočil stav utkání z -9 na +1 a rázem jsme byli zpátky ve hře.

Bohužel standartní problém našeho mladého týmu je nástup do 3/4. Série 17:4 nás dotala do kolen a opět ten starý dobrý, neustále se vracející, problém s fauly! Třetí periodu jsme prohráli hrozivým rozdílem 25:10 a sami si tím vzali i tu poslední špetku naděje na zvrat v posledním dějství. Zápas se dohrál s konečným výsledkem 66:44 a my tak dále čekáme na první výhru proti kvalitnímu soupeři, kterým Sokolov rozhodně byl.
.
Poznatky z koučova deníku:
Sobotní zápas byl tak trochu návrat do starých "Ligových" časů. Na Letnou dorazilo mezi 40 - 50 fanoušky a vytvořili nám i přes neatraktivního soupeře, velmi kvalitní kulisu. Obrovský palec nahoru.
Neděle mě hodně mrzí po basketbalové stránce. Zase ty fauly! Hráč svoji aktivitou dokáže prakticky sám otočit průběh utkání v náš prospěch - výborně - ale proč Boha nejde zůstat v koncentraci na obou polovinách palubovky??
Klíčoví hráči, kteří mají zatěžovat konto soupeře buď nedokáží přesně zakončit osamoceni v podkošovém prostoru, nebo vytváří (slabě řečeno) hrubé chyby při individuálních akcích. Nemluvě o tom, že když se nedaří, přichází zranění. Tohle vše je odrazem koncentrace a disciplíny bez kterých, bohužel, s těžkými soupeři nedokážeme držet krok déle, než ten pomyslný první poločas.
.
Před sebou máme další "anglický týden" s třemi zápasy během 5ti dnů. První šanci na reparát máme již příští středu, 28.10. od 10:00 v odvetě druhého SEVEROČESKÉHO DERBY proti Baníku Most.