Get Adobe Flash player

Pozvánka na zápas

Aktuální výsledky

U19 NRS - pátek 20.4.2018

BK TEPLICE U19 vs Slovan Varnsdorf

97:84 (47:44)

SČL MUŽI - pátek 20.4.2018

BK TEPLICE vs BA Louny

70:68 (37:32)

SČL MUŽI - pátek 13.4.2018

BK Chomutov vs BK TEPLICE

74:83 (44:34)

U17 NRS - neděle 15.4.2018

BK Ml. Boleslav vs BK TEPLICE U17

63:67 (36:29)

U19 NRS - neděle 8.4.2018

Slovan Varnsdorf vs BK TEPLICE U19

97:84 (47:44)

Odkazy

S mírným zpožděním dodáváme informace o posledním zápasovém dění družstva U12. Tentokrát záměrně, abyste si mohli naplno užít tu naši krátkou mediální slávu.

Po Novém roce se naše družstvo utkalo se dvěma novými soupeři. S o poznání lepším Děčínem a papírově mírně horšími Litoměřicemi. První turnaj se odehrál v Litoměřicích v sobotu 7.1.2017. Hned při rozcvičování nás překvapila přítomnost týmu České televize, jejíž přítomnost jsme přičítali pozdějším utkáním vyšších věkových kategorií. Oni ale přijeli právě kvůli nám, dětem kategorie U12.

Tím získal celý turnaj jinou, snad exotičtější, atmosféru. Bylo hezké pozorovat jak si děti zájem filmařů, bez bázně a hany, užívají. S větší bezprostředností než my dospělí. Za výkon proti prvnímu ze soupeřů, týmu Litoměřic, je potřeba naše hráče pochválit. Bojovali a bylo vidět i trochu té basketbalové souhry. Neustále ale opakují technické chyby – kroky, vteřiny, špatně zpracované přihrávky - a hlavně velká nepřesnost ve střelbě. Pravidlo „nevíš-li, co s míčem, vystřel“ u nás platí klidně od půlky. Jak se dá tušit, kýžený bodový efekt je tak velmi nízký. Přesto, zasloužená výhra.

Výsledek utkání TCE:LTM  51:39

Zápas s Děčínem byl pak jasnou záležitostí děčínských. Na spoustě hráčů se podepsala únava a soupeři svým výkonem dokázali, že jejich postavení na 3.místě v tabulce je zasloužené. Na naši obranu je dobré říci, že naše družstvo je ze soupeřů jediné, kde spolu hrají dívky i kluci, a že náš tým je ve věkovém rozmezí 9-12 let. A rozdíly ve fyzických možnostech jednotlivých hráčů byly znát. A tak, po průměrném výkonu našeho družstva, skončil zápas vysokou prohrou.

TCE:DCE 26:83

Již 8.1. se na ZPRÁVIČKÁCH  televize D:čko objevil sestřih z daného turnaje: http://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky ... ze dne 8.1.2017 od cca 3minuty

Delší zpravodajství pak bylo k vidění v poledne 28.1. ve LVÍČATECH a my vám odkaz nabízíme zde: http://decko.ceskatelevize.cz/lvicata .... v rozmezí 16.-22.minuty, a to včetně medailonku naší hráčky Aničky.

 

Číst dál: Leden z pohledu U12 - S KAMEROU V ZÁDECH

V sobotu dne 12. 11. 2016 se naše družstvo U12 setkalo s novou turnajovou dvojicí soupeřů. V minulé skupině obsadil náš tým druhou příčku. Čekali jsme tedy, že v další části soutěže se utkáme s podobně umístěnými týmy jiných skupin. Nakonec však do naší nové skupiny byl nalosován tým Slovanu Litoměřice, který svou skupinu vyhrál a naopak tým Liberce, který zatím nemá na svém kontě výhru žádnou. Proto i průběh jednotlivých utkání byl výrazně jiný.

Družstvo Slovanu je čistě dívčí družstvo, které v průběžném hodnocení soutěže v Ústeckém kraji obsadilo 2. místo. A rozdíl mezi námi (průběžné 6. místo) a Litoměřicemi byl znát. Opět se nám dařilo spíše v obraně než v útoku. V obraně se valné většině hráčů daří dodržovat správné postavení s obranou na nohách. Pochvalu za viditelné zlepšení a důslednou obranu si zaslouží oba Adamové i Péťa. Bohužel, i v případě srovnání s dívčím týmem, bylo vidět, že naše fyzička za soupeřkami pokulhává a nestíháme. Přitom se jednalo o tým věkově velmi podobný nám - pouze 5 hráček bylo r. 2005, ostatní slečny byly mladší. Díky naší pomalosti a postupující únavě jsme obdrželi spoustu rychlých košů. Slečny nás také názorně vyškolily v taktice „hoď a běž“, kdy naši hráči více sledují letící míč než svižný pohyb svého určeného protihráče. 

Číst dál: U12 V LITOMĚŘICÍCH POLOVIČNÍ 

V sobotu 1.10.2016 se v tělocvičně UJEP v Ústí nad Labem uskutečnil první z trojice zápasů se soupeři Sluneta Ústí nad Labem(od 10hd.) a Levharti Chomutov(od 12hod.).

Náš tým nastoupil do letošního ročníku soutěže bez tří hráček překročivších věkovou hranici soutěže (r.2004/2005) i bez hostujících opor z družstva U15. Toto oslabení bylo znát, i když naopak sympatické bylo, jak se do hry bez bázně a hany zapojily naše 4 nejmenší posily z přípravky(r.2007). Fyzický i technický rozdíl byl zvláště oproti ostřílenému mužstvu Slunety znatelný, přesto se v utkání se slabším Chomutovem neztratily a nastřílely společně jedenáct bodů.

Číst dál: Dva extrémy pro U12 na úvod sezóny

V sobotu druhého říjnového týdne se uskutečnilo na domácí půdě další trojutkání mezi družstvy Teplic, Ústí a Chomutova.

Jakožto domácí tým jsme nastoupili v 10hod. k prvnímu utkání proti ústeckým hráčům. Tentokrát jsme se soustředili především na zlepšení obrany. Odstoupení od hráčů na větší vzdálenost a důslednější obrana na vlastní polovině nám umožnili obdržet téměř o 50bodů méně než v přechozím utkání. Přesto časté střídání hostí, způsobovalo značný zmatek v naší obraně. Teprve po změně stran se hráči soustředili natolik, aby si dokázali ohlídat jednotlivá střídání hráčů.

V útoku jsme však i nadále zůstali bezzubí, o čemž svědčí pouhých 12 vstřelených bodů. Vynikl i nadále špatný driblink. Při větším rychlostním nasazení nám míče utíkají do všech stran, a to i směrem nad uši, za což často může srážení přihrávek k zemi namísto jejich spolehlivého zpracování chycením.

Konečné skóre: 12:74

Číst dál: U12 OPĚT POLOVIČNÍ

I přes dvě prohry se sousedem v tabulce, týmem SLAVOJ BK LITOMĚŘICE, odcházeli trenéři BK Teplice z Letné spokojeni. 
Konečná skóre obou zápasů (24:54 a 31:82) napovídají o převaze hostů, nicméně herně si byly duely blíže než výsledkově. Stále se formující teplický tým, který měl v sobotu ve svém jádru sedm hráčů a hráček nastupujících za nejmladší mini, dokázal chvílemi předvést, že basketbal hrát umí. Bohužel nevyrovnanost výkonů jednotlivců a slabší fyzická vybavenost nás připravily o možnost bojovat o první výhru s jinak hratelným soupeřem. 
Velkým povzbuzením do další práce je především překonání strachu našich hráčů ze hry (se kterým jsme v loňské sezoně bojovali), zvýšení obětavosti a nasazení při boji o míč, mile překvapila střelba trestných hodů a snaha o přihrávku do střeleckých pozic. 

Číst dál: U12: BK TEPLICE – SLAVOJ BK LITOMĚŘICE