Get Adobe Flash player

Pozvánka na zápas

VÁNOČNÍ BASKET-sobota 15.12.18

Letná - 14 - 18 hod. ... viz plakátek

U14 ŽL - sobota 15.12.2018

BK TEPLICE U14 vs BŠ Tygři Praha

Letná - 12,30 hod.

U12 OP - sobota 15.12.2018

BK TEPLICE U12 vs Sluneta UL

Letná - 9,00 hod.

BK TEPLICE U12 vs Sluneta UL

Letná - 10,30 hod.

SČL MUŽI - pátek 14.12.2018

BK TEPLICE vs Baník Most

Letná - 19,30 hod.

Aktuální výsledky

U15 holky NRS - neděle 9.12.2018

BK TEPLICE U15 vs BK M. Lázně

42:50 (27:17)

U15 holky NRS - sobota 8.12.2018

BK TEPLICE U15 vs DBAK "B"

38:68 (7:39)

U11 OP - sobota 8.12.2018

ASK Lovosice vs BK TEPLICE U11

48:43 (18:19)

BK Chomutov vs BK TEPLICE U11

18:62 (12:28)

SČL MUŽI - pátek 7.12.2018

BK Děčín vs BK TEPLICE

58:75 (32:39)

U14 ŽL - pátek 7.12.2018

BK TEPLICE U14 vs BŠ Tygři Praha

22:91 (13:40)

Odkazy

V sobotu dne 12. 11. 2016 se naše družstvo U12 setkalo s novou turnajovou dvojicí soupeřů. V minulé skupině obsadil náš tým druhou příčku. Čekali jsme tedy, že v další části soutěže se utkáme s podobně umístěnými týmy jiných skupin. Nakonec však do naší nové skupiny byl nalosován tým Slovanu Litoměřice, který svou skupinu vyhrál a naopak tým Liberce, který zatím nemá na svém kontě výhru žádnou. Proto i průběh jednotlivých utkání byl výrazně jiný.

Družstvo Slovanu je čistě dívčí družstvo, které v průběžném hodnocení soutěže v Ústeckém kraji obsadilo 2. místo. A rozdíl mezi námi (průběžné 6. místo) a Litoměřicemi byl znát. Opět se nám dařilo spíše v obraně než v útoku. V obraně se valné většině hráčů daří dodržovat správné postavení s obranou na nohách. Pochvalu za viditelné zlepšení a důslednou obranu si zaslouží oba Adamové i Péťa. Bohužel, i v případě srovnání s dívčím týmem, bylo vidět, že naše fyzička za soupeřkami pokulhává a nestíháme. Přitom se jednalo o tým věkově velmi podobný nám - pouze 5 hráček bylo r. 2005, ostatní slečny byly mladší. Díky naší pomalosti a postupující únavě jsme obdrželi spoustu rychlých košů. Slečny nás také názorně vyškolily v taktice „hoď a běž“, kdy naši hráči více sledují letící míč než svižný pohyb svého určeného protihráče. 


V útočné fázi jsme předvedli náš standard. Sólíčka našich lépe vybavených hráčů na místech, kdy mnohem lepší by byla přihrávka. Jednoruční srážení přihrávek namísto jejich jistého zpracování. Střelba podobající se spíše výstřelům než měkkému basketbalovému způsobu. A nakonec doskoky ze špiček nohou, nikoliv z výskoku. Rádi jsme však za to, že střeleckých pokusů bylo tentokrát více než v posledních utkáních, i když spousta téměř jistých košů tam nakonec nespadla. Střelecké štěstí jsme prostě neměli. Věříme, že z Litoměřicemi se dá hrát vyrovnanější partie s lepším výsledkem a doufáme, že o tom přesvědčíme naše příznivce už příští sobotu na Letné … Pokud tam ovšem nezmrzneme .
Slavoj Litoměřice: BK Teplice 69 : 32 (22:11, 15:9, 22:2, 10:10)

K druhému zápasu proti nám nastoupil úplně jiný soupeř. Současné družstvo Liberce se dalo dohromady až v polovině měsíce září a v každé pětce byl pouze jeden výrazně lepší hráč, který na sebe strhával prakticky celou naši pozornost. A musím říct, že i ten jeden hráč nás potrápil velice. Bylo to patrné především v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli pouze 16:11. Všechny body soupeře v ní vstřelil jediný protihráč a naši hráči se postupně snažili najít způsob té správné obrany. A hledali ji velmi těžce. Největším naším nepřítelem byla opět fyzická kondice. 
Postupem zápasu se však naše převaha zvýrazňovala, až ke konečnému jasnému vítězství. V poslední čtvrtině nám soupeř nedal ani bod. Na naší straně se mimo stálých opor střelecky výrazněji prosadili i naši nejmladší (Kačka, Isa), ale také krátce hrající Raul, který většinu svých bodů nasázel z dálky, a to poměrně nekompromisním způsobem . Pokud by navíc úspěšnost z jasných pozic pod košem byla alespoň o polovinu lepší, věřím, že mohla padnout i ta stovka. Škoda, že hráči se místo taktických pokynů často řídili emocemi, a tak to chvílemi byl spíše „hurá basket“, včetně zbytečných faulů, než příležitost vyzkoušet v poklidném tempu všechny dovednosti z tréninku. No jo, když my často tak výrazně nevyhráváme . Tak se to budeme snažit zopakovat, abychom si zvykli a na příště tolik nebláznili.
BK Teplice: Kondoři Liberec 87: 19 (16:11, 27:4, 20:4, 24:0)

Trenéři U12 Michaela Čechová Nešporová a Libor Vonášek