Get Adobe Flash player

Pozvánka na zápas

Aktuální výsledky

neděle 8.3.2020

NRS U19:

BK TEPLICE U19 vs BK Poděbrady

59:85 (39:31)

sobota 7.3.2020

NRS U19:

BK TEPLICE U19 vs AŠ Ml. Boleslav

64:55 (32:20)

OP U13:

LYNX Liberec vs BK TEPLICE U13

53:55 (29:35)

LYNX Liberec vs BK TEPLICE U13

63:55 (26:33)

sobota 29.2.2020

SČL MUŽI:

USK Liberec vs BK TEPLICE

65:72 (31:32)

pátek 28.2.2020

OP ŽENY:

BK Česká Lípa vs BK TEPLICE

51:64

neděle 23.2.2020

NRS U19:

BK Děčín B vs BK TEPLICE U19

53:51 (24:31)

Odkazy

V sobotu dne 12. 11. 2016 se naše družstvo U12 setkalo s novou turnajovou dvojicí soupeřů. V minulé skupině obsadil náš tým druhou příčku. Čekali jsme tedy, že v další části soutěže se utkáme s podobně umístěnými týmy jiných skupin. Nakonec však do naší nové skupiny byl nalosován tým Slovanu Litoměřice, který svou skupinu vyhrál a naopak tým Liberce, který zatím nemá na svém kontě výhru žádnou. Proto i průběh jednotlivých utkání byl výrazně jiný.

Družstvo Slovanu je čistě dívčí družstvo, které v průběžném hodnocení soutěže v Ústeckém kraji obsadilo 2. místo. A rozdíl mezi námi (průběžné 6. místo) a Litoměřicemi byl znát. Opět se nám dařilo spíše v obraně než v útoku. V obraně se valné většině hráčů daří dodržovat správné postavení s obranou na nohách. Pochvalu za viditelné zlepšení a důslednou obranu si zaslouží oba Adamové i Péťa. Bohužel, i v případě srovnání s dívčím týmem, bylo vidět, že naše fyzička za soupeřkami pokulhává a nestíháme. Přitom se jednalo o tým věkově velmi podobný nám - pouze 5 hráček bylo r. 2005, ostatní slečny byly mladší. Díky naší pomalosti a postupující únavě jsme obdrželi spoustu rychlých košů. Slečny nás také názorně vyškolily v taktice „hoď a běž“, kdy naši hráči více sledují letící míč než svižný pohyb svého určeného protihráče. 


V útočné fázi jsme předvedli náš standard. Sólíčka našich lépe vybavených hráčů na místech, kdy mnohem lepší by byla přihrávka. Jednoruční srážení přihrávek namísto jejich jistého zpracování. Střelba podobající se spíše výstřelům než měkkému basketbalovému způsobu. A nakonec doskoky ze špiček nohou, nikoliv z výskoku. Rádi jsme však za to, že střeleckých pokusů bylo tentokrát více než v posledních utkáních, i když spousta téměř jistých košů tam nakonec nespadla. Střelecké štěstí jsme prostě neměli. Věříme, že z Litoměřicemi se dá hrát vyrovnanější partie s lepším výsledkem a doufáme, že o tom přesvědčíme naše příznivce už příští sobotu na Letné … Pokud tam ovšem nezmrzneme .
Slavoj Litoměřice: BK Teplice 69 : 32 (22:11, 15:9, 22:2, 10:10)

K druhému zápasu proti nám nastoupil úplně jiný soupeř. Současné družstvo Liberce se dalo dohromady až v polovině měsíce září a v každé pětce byl pouze jeden výrazně lepší hráč, který na sebe strhával prakticky celou naši pozornost. A musím říct, že i ten jeden hráč nás potrápil velice. Bylo to patrné především v první čtvrtině, kterou jsme vyhráli pouze 16:11. Všechny body soupeře v ní vstřelil jediný protihráč a naši hráči se postupně snažili najít způsob té správné obrany. A hledali ji velmi těžce. Největším naším nepřítelem byla opět fyzická kondice. 
Postupem zápasu se však naše převaha zvýrazňovala, až ke konečnému jasnému vítězství. V poslední čtvrtině nám soupeř nedal ani bod. Na naší straně se mimo stálých opor střelecky výrazněji prosadili i naši nejmladší (Kačka, Isa), ale také krátce hrající Raul, který většinu svých bodů nasázel z dálky, a to poměrně nekompromisním způsobem . Pokud by navíc úspěšnost z jasných pozic pod košem byla alespoň o polovinu lepší, věřím, že mohla padnout i ta stovka. Škoda, že hráči se místo taktických pokynů často řídili emocemi, a tak to chvílemi byl spíše „hurá basket“, včetně zbytečných faulů, než příležitost vyzkoušet v poklidném tempu všechny dovednosti z tréninku. No jo, když my často tak výrazně nevyhráváme . Tak se to budeme snažit zopakovat, abychom si zvykli a na příště tolik nebláznili.
BK Teplice: Kondoři Liberec 87: 19 (16:11, 27:4, 20:4, 24:0)

Trenéři U12 Michaela Čechová Nešporová a Libor Vonášek