MUŽI SČL - pátek 31.3.2017

Sluneta Ústí "B" vs BK TEPLICE

79:91 (45:51)

Odkazy

S mírným zpožděním dodáváme informace o posledním zápasovém dění družstva U12. Tentokrát záměrně, abyste si mohli naplno užít tu naši krátkou mediální slávu.

Po Novém roce se naše družstvo utkalo se dvěma novými soupeři. S o poznání lepším Děčínem a papírově mírně horšími Litoměřicemi. První turnaj se odehrál v Litoměřicích v sobotu 7.1.2017. Hned při rozcvičování nás překvapila přítomnost týmu České televize, jejíž přítomnost jsme přičítali pozdějším utkáním vyšších věkových kategorií. Oni ale přijeli právě kvůli nám, dětem kategorie U12.

Tím získal celý turnaj jinou, snad exotičtější, atmosféru. Bylo hezké pozorovat jak si děti zájem filmařů, bez bázně a hany, užívají. S větší bezprostředností než my dospělí. Za výkon proti prvnímu ze soupeřů, týmu Litoměřic, je potřeba naše hráče pochválit. Bojovali a bylo vidět i trochu té basketbalové souhry. Neustále ale opakují technické chyby – kroky, vteřiny, špatně zpracované přihrávky - a hlavně velká nepřesnost ve střelbě. Pravidlo „nevíš-li, co s míčem, vystřel“ u nás platí klidně od půlky. Jak se dá tušit, kýžený bodový efekt je tak velmi nízký. Přesto, zasloužená výhra.

Výsledek utkání TCE:LTM  51:39

Zápas s Děčínem byl pak jasnou záležitostí děčínských. Na spoustě hráčů se podepsala únava a soupeři svým výkonem dokázali, že jejich postavení na 3.místě v tabulce je zasloužené. Na naši obranu je dobré říci, že naše družstvo je ze soupeřů jediné, kde spolu hrají dívky i kluci, a že náš tým je ve věkovém rozmezí 9-12 let. A rozdíly ve fyzických možnostech jednotlivých hráčů byly znát. A tak, po průměrném výkonu našeho družstva, skončil zápas vysokou prohrou.

TCE:DCE 26:83

Již 8.1. se na ZPRÁVIČKÁCH  televize D:čko objevil sestřih z daného turnaje: http://decko.ceskatelevize.cz/zpravicky ... ze dne 8.1.2017 od cca 3minuty

Delší zpravodajství pak bylo k vidění v poledne 28.1. ve LVÍČATECH a my vám odkaz nabízíme zde: http://decko.ceskatelevize.cz/lvicata .... v rozmezí 16.-22.minuty, a to včetně medailonku naší hráčky Aničky.

V neděli 22.1.2017 se hrálo druhé kolo turnaje Teplice-Litoměřice-Děčín, tentokrát v Děčíně. I na našem družstvu se podepsala chřipková epidemie a k zápasům jsme vyrazili v značně okleštěné sestavě. Vzhledem k tomu, že děti mohou nastoupit pouze ve dvou čtvrtinách, bylo chybění hráčů, především starších ročníků, znát.

K prvnímu utkání jsme nastoupili tentokrát s Děčínem. Do zápasů jsme vstupovali bez velkých očekávání a po nepříliš přesvědčivém výkonu jsme odcházeli s porážkou. Zaznamenali jsme ale zlepšení v obraně – soupeř nám nadělil o 20bodů méně. V útoku to bylo opět spíše utrpení. Nastřílených celkových 19bodů je opravdu mizérie. V jedné ze čtvrtin jsme dali dokonce pouhé 2body.

TCE:DCE  19:64

Po krátké pauze jsme nastoupili proti družstvu Litoměřic. Tentokrát byl znát rozdíl mezi oběma nastoupivšími pětkami. I přesto, že se jedné sestavě dařilo o něco méně, druhá stav vyrovnávala. Únava, malá možnost střídání, i výkonová nevyrovnanost nám ale neumožnila se od soupeře bodově odpoutat tak, jako v předchozím kole. Byl to boj o každý míč. Přicházely samozřejmě i chyby. Chyby zjevné a jasné. Ale ne vždy.

Nestěžujeme si obvykle na výkony rozhodčích, protože výhra se má budovat dobrou hrou družstva během celého utkání, ale tentokrát jsme byli výkony rozhodčích opravdu zklamáni. Děti do poslední chvíle příkladně bojovaly, v poslední čtvrtině tak, jako snad ještě nikdy. Vyhecovat se nechali i jindy neotřesitelní „salámisti“ J. Právě ve čtvrté čtvrtině, kdy byl stav utkání velmi vyrovnaný, došlo na několik prapodivně zapískaných „kroků“ s následnou ztrátou míče. Do poslední chvíli jsme hráli o vítězství. Hráči dokázali i krásně sehrát trenérem improvizovanou akci po timu 8 sekund před koncem utkání. Mohla skončit košem…opět ale přišly sporné kroky. A tak jsme nakonec prohráli o jediný bod a bylo nám dětí opravdu líto, protože prohrát takto si nezasloužily.

Kéž by i v tréninku a dalších zápasech přišlo bojové nasazení jako v tomto utkání. Byli hráči, a my si dobře pamatujeme KTEŘÍ, a ti slíbili, že na trénincích budou od nynějška makat jen s tímto nasazením. Pánové, máme dobrou paměť.

TCE:LTM 36:37