53:8 (23:5)

BK TEPLICE U11 vs BK Č. Lípa

55:40 (23:27)

Odkazy

V neděli 10.2.2019 vyrazilo 11 statečných, většina věkově patřících spíše do U9 (nutno podotknout, že jsme nominovali i 2 sedmileté naděje), na turnaj do Drážďan, abychom se opět po roce konfrontovali s německým basketbalem. Bohužel se v týdnu odhlásila 2 německá družstva a tak se z toho stal turnaj 4 českých týmů a dvou drážďanských.

My jsme byli nalosováni do skupiny B , kde nás čekala SLUNETA ÚSTÍ NAD LABEM a DRESDEN TITANS 2. Skupina A byla složena z týmů BK DĚČÍN, SLAVOJ LITOMĚŘICE a DRESDEN TITANS 1. Po zápasech ve skupinách se pak hrálo o konečné umístění, finále první proti prvnímu atd.

Ale pojďme zpátky na začátek do naší skupiny, v prvním utkání nás měla prověřit SLUNETA z Ústí, která měla být papírovým favoritem, ale naši hráči tvrdili, že konečně nad nimi vyhrají. S kolegou trenérem jsme nasadili do začátku utkání to nejlepší co jsme měli k dispozici a aktivní obranou, vynikajícím útokem jsme se hned dostali do výrazného vedení , poté jsme upravili skladbu hráčů na hřišti a i tak jsme v průběhu utkání toto vedení postupně navyšovali a zápas nakonec vyhráli v poměru 57-14. . J To bylo radosti, protože borci vycítili šanci zahrát si finála, jelikož námi poražená Sluneta Titány porazila. Nutno podotknout, že v tomto zápase si připsal premiérový soutěžní koš náš benjamínek sedmiletý Honza Mašek, to bylo slávy a velké gratulace.

Do zápasu s Drážďany jsme již od začátku utkání rozložili síly , opět ze začátku hráli ukázněně do obrany, ale v útoku to trochu zlobilo, jelikož soupeř na nás nestačil a tak si naši borci si chtěli, za každou cenu z jakékoliv pozice, dát koš, nenahrávalo se a to samozřejmě trenéry zlobilo až docházelo poprvé na turnaji ke zvýšení hlasu J. Ke konci prvního poločasu se zranil a ze zápasu musel odstoupit kapitán, to nás trochu vyvedlo z míry, naštěstí přišla brzo poločasová přestávka a tým se srovnal. V druhém poločase jsme už začali hrát basketbal a díky přihrávkám volným spoluhráčům a soustředěnosti v obraně jsme zápas dovedli v klidném tempu k vítězství a to opět v poměru 57-14. No a aby těch premiér nebylo málo, tak v tomto zápase si připsal svůj první soutěžní koš připsal i druhý sedmiletý benjamínek Adam Eisner a doplnil tak pomyslnou a ucelil tabulku střelců týmu, protože v těchto 2 utkáních ve skupině dalo všech 11 hráčů alespoň jeden koš, což nebývá v této kategorii zvykem.

A šlo se na finále… jasným favoritem byl SLAVOJ LITOMĚŘICE. Ač se turnaje zúčastnil pouze v 7 hráčích, tak prošel do finále , jako nůž máslem, kdy 2x deklasoval soupeře ve skupině.

Hned od začátku utkání jsme věděli, že nás soupeř přehraje, tak jsme do utkání nasadili všech 10 hráčů co jsme na střídačce pro finále měli, ať si hlavně zahrají. Všichni odvedli na hřišti maximum a tak z kraje hrozivě vypadající skóre 2-29, vytáhli na konečných 13-50 ve prospěch Litoměřic, pro které to byl paradoxně, stejně jako pro nás, nejhorší výsledek na turnaji.

I přes finálovou prohru panovala v týmu výborná nálada, konečně jsme dobili bednu a porazili věčného rivala ze Slunety. Výsledky přicházejí, základna se pomalu rozrůstá, je tedy na čem stavět, tak teď už jen pro naše borce nějakou tu halu a zázemí, nemyslíte Teplice?

Ze trenérské duo Jan Mašek, Kamil Kopecký.