SLUNETA Ústí vs BK TEPLICE U13

71:15 (37:7)

79:21 (43:10)

Odkazy

11.11. se Dračice BK Teplice vydaly urvat do Loun svá první vítězství. Papírově slabší soupeř, v jehož kádru jsou pouze 3 hráčky ročník 2004, zbylé 2005 až 2008 (!), doposud nastřílel v průměru 5,5 bodu na zápas. Proto pro nás byla vítězství nad mladšími soupeřkami povinností, nicméně díky zdravotním problémům Sárky Kollárové a Maliky Kadded, které s námi na zápasy neodcestovaly, jsme zmírnili původní cíl na vítězství dvakrát o 50 bodů.
Od úvodního rozskoku byla jasně dominantní hráčkou na hřišti Libuška Nikitine, která KONEČNĚ dokázala plně využívat svou výškovou převahu a herní zkušenosti a v podstatě neměla v zápase konkurenci. To se jí dařilo i díky skvělé podpoře Zuzky Uhlárové a Klárky Součkové, ke kterým se hlavně v obraně přidala Aischa Lazeb. Ve druhé pětce zase řádily Anička Kloboučková a Helča Chourová, které pod oběma koši velice důrazně demonstrovaly, jak se hraje rychlý a bojovný basket. A tak jsme šli do poslední čtvrtiny s náskokem 44 bodů a dosažení plánovaného cíle vypadalo více než nadějně. Ovšem nepochopitelný výpadek v naší hře dovolil soupeři nás přestřílet v poměru 19:10, a tak jsme slavili první vítězství v sezoně výsledkem „jen“ 25:60.

Číst dál: DRAČICE BK TEPLICE vs BA TYGŘICE LOUNY

Třetí kolo soutěže nás přivedlo na palubovku BK Horejsek Děčín, kam jsme přijeli urvat svá první dvě vítězství – výsledky z průběžné tabulky nám neurčily jiný cíl. Bohužel, nestalo se tak…
V každém případě jsme odehráli nejlepší zápasy v obraně, a to především ve hře 1 na 1. Díky Aničce Kloboučkové a Sárce Kollárové se nám podařilo doslova VYMAZAT nejlepší hráčky soupeře na rozehře. Libuška Nikitine rozdala odhadem plus mínus 763 čepic (=bloky střel) a náš prcek Aischa Lazeb se vrhala po každém míči jako správná Dračice. Do toho je podpořily Helča Chourová a Zuzka Uhlárová, které přes sebe jen tak někoho nepustily. Parádně zahrály naše „jedenáctky“, kdy Terka Mašková vyhlásila obranu „Not in My House“ a Kačka Chrastná byla v součtu třetí nejlepší střelec týmu.
NICMÉNĚ…

Číst dál: DRAČICE BK TEPLICE U13 - SMUTEK A NADĚJE Z DĚČÍNA

Dračice BK Teplice zahájily v sobotu svou premiérovou sezonu dvojzápasem v Chomutově.
A pro 7 děvčat z celkové jedenáctky, která se našeho prvního zápolení zúčastnila, to byla premiéra největší – pro ně byla chomutovská odysea vůbec první zápasovou zkušeností v životě!
Oba zápasy jsme srdnatě bojovali, ukázali i pár pohledných akcí, ale především jsme se nezalekli o mnoho zkušenějšího soupeře a dokonce v zápase použili několik nových prvků z tréninků, což je pro celý tým tou nejlepší ukázkou, že jsme se vydali správnou cestou.

Číst dál: První dvojzápas děvčat U13 v Chomutově

V sobotu se poprvé představil nový tým dívek U13 Dračice BK Teplice na domácí palubovce, a to hned proti adeptovi na druhé místo v tabulce – týmu Sluneta Ústí nad Labem.
VSUVKA: Ještě před zápasem jsem tušil, že budu muset psát tento článek jaksi diplomaticky, abych zmírnil šok a zklamání z velkého bodového rozdílu, basketbalových dovedností herního nasazení a bojovnosti, čemuž napovídaly výsledky prvního kola soutěže.
Ale nejde to, zase musím chválit…
Dračice si od úvodního rozskoku celkem dobře plnily své obranné povinnosti a díky správně sehraným kombinacím při přechodu na útočnou polovinu se jim podařilo vypracovat několik hezkých šancí k zakončení, případně si vynutily fauly společně s trestnými hody. I proto jsme udrželi soupeře v poločase na rozdílu sympatických 17-ti bodů. Pravda, jediný vstřelený bod za poločas není mnoho …  Druhý poločas jsme bojovali již s vědomím, že je soupeř pro nás hratelný a není se čeho ani koho bát. Dobře jsme bránili a především se dokázali vypořádat s agresivním zdvojováním. A nebýt herního (a bohužel i fyzického) výpadku v posledních 3 minutách utkání, mohlo být finální skóre mnohem příjemnější. I tak bereme konečný stav 6:36 všemi deseti.

Číst dál: DRUHÉ PŘEDSTAVENÍ DRAČIC BK TEPLICE V SEZONĚ