U17 NRS - sobota 2.12.2017

BK TEPLICE U17 vs BK Děčín

70:59 (42:28)

Odkazy

Třetí kolo soutěže nás přivedlo na palubovku BK Horejsek Děčín, kam jsme přijeli urvat svá první dvě vítězství – výsledky z průběžné tabulky nám neurčily jiný cíl. Bohužel, nestalo se tak…
V každém případě jsme odehráli nejlepší zápasy v obraně, a to především ve hře 1 na 1. Díky Aničce Kloboučkové a Sárce Kollárové se nám podařilo doslova VYMAZAT nejlepší hráčky soupeře na rozehře. Libuška Nikitine rozdala odhadem plus mínus 763 čepic (=bloky střel) a náš prcek Aischa Lazeb se vrhala po každém míči jako správná Dračice. Do toho je podpořily Helča Chourová a Zuzka Uhlárová, které přes sebe jen tak někoho nepustily. Parádně zahrály naše „jedenáctky“, kdy Terka Mašková vyhlásila obranu „Not in My House“ a Kačka Chrastná byla v součtu třetí nejlepší střelec týmu.
NICMÉNĚ…

Velice chladný vstup do prvního poločasu prvního utkání nás v podstatě stál vítězství. Obě pětky sice odehrály svůj standard, ale s nasazením a bojovností zájmového kroužku jsme v poločase prohrávali o 7, ačkoliv jsme herně měli mnohem na víc. Druhý poločas už byl bojovnější, stále však chyběly prvky, které umíme z tréninků. Naše poločasové vítězství o bod tak vedlo k porážce 27:21.
Druhý zápas už byl jiný příběh. Teplice měly mnohem víc ze hry – opět dokázaly znechutit hru nejlepším hráčkám soupeře a pod naším košem jsme konečně začali hrát to co je třeba. Pokračovala skvělá obrana, děvčata plnila rady trenérů a vzhledem k herním zkušenostem (které jsou sakra malé) holky hrály zkrátka skvěle. Poločas jsme vyhráli o 2 a do další etapy hry jsme nastoupili ve stejném stylu. Zápas se zlomil v poslední čtvrtině, kdy se nepovedlo pár rozhodujících herních situací a my tak prohráli 30:26.
SLOVO TRENÉRŮ:
Aleš Hirschner: Z Děčína si vezeme smíšené emoce. Převládá smutek, protože jsme přijeli dvakrát vyhrát. Zklamání se ale neodehrává. Že dokážou holky takhle dobře bránit, mě samotnýho překvapilo. Klobouček dolů. . První zápas rozhodla koncentrace a chuť hrát basket, ve druhém už to byly jednotlivosti – dostaneš náhodnou trojku, nedáš šoupák, dobře ubráníš, ale dvakrát špatně rozehraješ… Za druhý zápas nemám holkám co vyčíst, ten první nám dal podněty do dalších tréninků. Uběhali jsme 2 zápasy v 11 holkách, fyzická příprava kolegy Klobouka začíná nést ovoce, mladé Kačka s Terkou očividně mají týmu co dát a rád bych je měl v týmu častěji. A když si 12-ti letý holky vezmou tabulku a fixu, začnou si kreslit, jsi pyšnej a víš, že máš dobrej tým.
Budeme ale muset změnit náš herní projev a myšlení. Původní myšlenka byla hrát „čistej“ basket, chtěli jsme, zlepšovat herní dovednosti v útoku a obraně 1 na 1, tak jak chce ČBF. Ale vidím, že jsme moc hodný a slušný, zapracujeme na agresivitě a „hladu“ po míči. V tom máme s kolegou Kloboučkem bohaté zkušenosti a z holek uděláme opravdové bojovnice, Dračice.
Jan Klobouček: Tak určitě
Zápas 1 27:21 (13:6)
Zápas 2 30:26 (13:15)